Het Noordbrabants Museum is gevestigd in het voormalig Militair Gouvernement, een monumentaal 18e-eeuws stadspaleis. Het is een museum over de kunst, de geschiedenis en de cultuur van Noord-Brabant. Het museum vertelt het cultuurhistorische verhaal van Noord-Brabant aan de hand van historische objecten en kunstwerken. De collectie loopt van de prehistorie tot het heden. Er zijn in het museum onder meer tentoonstellingen te zien omtrent de Romeinen, kunst tussen 1500 en 1800 en kunst na 1800. Het museum toont negen werken van Vincent van Gogh, de grootste kunstenaar van Brabant. Naast de vaste collectie zijn er jaarlijks diverse wisseltentoonstellingen.
Maandag | Gesloten |
Dinsdag | 11:00 – 17:00 |
Woensdag | 11:00 – 17:00 |
Donderdag | 11:00 – 17:00 |
Vrijdag | 11:00 – 17:00 |
Zaterdag | 11:00 – 17:00 |
Zondag | 11:00 – 17:00 |
OpmerkingenOp feestdagen wel op maandagen geopend |
0 t/m 17 jaar | Gratis |
18+ | € 15,00 |
Rembrandtkaart | Geldig |
CJP-pas | € 7,50 |
Museumkaart | Geldig |
Studenten | € 7,50 |
ICOM | Gratis |
Vrienden Noordbrabants Museum | Gratis |
Groepen vanaf 15 personen | € 9,00 |
OpmerkingenCombinatietickets zijn beschikbaar voor Het Noordbrabants Museum en het Stedelijk Museum ’s-Hertogenbosch. |
Verwersstraat 41, 's-Hertogenbosch, Nederland
Er zijn 7 beoordelingen van Het Noordbrabants Museum.
Vreemde ervaring: Tijdens ons bezoek zondagmi, werden we in de hal verwelkomt door een jonge vrouw . Zij bood ons een geschenkje aan omdat ze blij was dat we een bezoek brachten. Dit geschenk waren 2 gratis loten etc.
Dacht dat ze een suppoost of gastvrouw vh museum was. Zij gaf ook niet aan dat dit anders was dus je gaat daar automatisch vanuit. Ik gaf wel aan meteen dat ik nergens lid van wilde worden neeee dat was ook echt niet zo zei ze.
Uiteindelijk bleek dat we weldegelijk lid waren van de Bankgiroloterij, er 28€ afgeschreven wordt en we die onmiddellijk terug krijgen.... Ook moeten we zelf dan gaan opzeggen etc.
Dit voelde zo onplezierig, je denkt daar toch niet aan als je in een museum net binnenkomt en iemand je aanspreekt. Dus ik had er best een vervelend gevoel over. Nu nog eraf zien te komen...
Museum zelf en tentoonstelling was erg mooi!
Bezocht op zondag 27 september 2020
De Chinese kunstenaar Shao Fan maakt portretten, maar niet zo maar portretten. Hij tekent met zowel inkt als olieverf konijnen en hazen (en soms apen) met menselijke trekjes. Kijk je nu naar een mens of naar een dier? Volg je het taoïsme dan concluderen we dat er geen hiërarchie bestaat en dat mens en dier evenwaardig zijn. Konijn of haas, dat verschil zie je niet maar fascinerend is het wel. Je blijft kijken want de dieren kijken jou ook aan, wijs, indringend, mededogend. Het is een beetje als mediteren als je deze werken bekijkt. Je wordt er lekker rustig van. Overigens is Shao Fan ook ontwerper en maakt hij meubels. Ook mooi, maar die konijnen! Die doen het hem. De titel van de expositie is Between trut and illusion, en dat is de spijker op de kop.
Bezocht op donderdag 2 juli 2020
Bezocht op donderdag 18 juli 2019
'Jan Sluijters – De wilde jaren' is een erg interessante tentoonstelling, die een bezoek aan dit museum zeer de moeite waard maakt. Ook de geschiedenis van Brabant wordt in Het Noordbrabants Museum op een mooie manier overgebracht. Het museum bevindt zich in een prachtig historisch pand, waarover in het museum verteld wordt.
Complimenten voor de behulpzaamheid van het personeel: mijn vriendin loopt momenteel met krukken en bij binnenkomst was het geen enkel probleem om een rolstoel te lenen, waardoor ook zij volop kon genieten van de prachtige werken. Na het bekijken van de tentoonstellingen hebben we de middag afgesloten met een zeer smakelijke Bossche Bol in het museumrestaurant.
Bij een bezoek aan 's-Hertogenbosch mag dit museum zeker niet overgelagen worden!
Bezocht op zondag 10 maart 2019
Bezocht op vrijdag 25 januari 2019
Wat een afknapper de tentoonstelling over werk van Fabre en de "meesterwerken " uit Roemenië.
De directeur en nog een paar stadsomroepers van het museum doen er alles aan om je te laten geloven dat je iets heel bijzonders te zien krijgt. De ontgoocheling is er na je bezoek. Wat je voorgeschoteld krijgt is een slap aftreksel van het beloofde. Lekker niveautje maar dan lieg ik. Deze heren kunnen beter sprookjesboeken gaan schrijven als ze zo weinig verstand hebben van niveau in de kunst.
Als je aan het eind een opkikker wilt nemen in het museumrestaurant, krijg je daar ook nog een keer te maken met een totaal gebrek aan klant vriendelijkheid en servicegevoel.
Jammer, een mislukt uitje op deze zondagmiddag.
Bezocht op zondag 3 juli 2016
Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.
Jouw recensie helpt anderen meer te weten te komen over goede en minder goede musea. Heb je dit museum bezocht? Schrijf dan hieronder je recensie. Lees voor het schrijven eerst de inhoudsrichtlijnen door.
Ontdek musea in de buurt van Het Noordbrabants Museum.
We zullen nooit berichten plaatsen zonder jouw toestemming.
Heb je al een account? Log hier in!
×Of gebruik je e-mailadres
Heb je nog geen account? Meld je aan!
Wachtwoord vergeten?