Het Hünkâr Köşkü Museum bevindt zich in Temenyeri, aan de voet van Uludağ in Bursa. Het werd in 2003 geopend voor het publiek. Dit historische gebouw werd oorspronkelijk gebouwd als jachthuis tijdens de regering van de Ottomaanse sultan Abdülmecid. Het heeft gediend als residentie voor drie Ottomaanse sultans en was ook een plek waar Mustafa Kemal Atatürk verbleef tijdens zijn bezoeken aan Bursa.
Het museum toont siliconen standbeelden van drie sultans die het jachthuis als residentie gebruikten en van Atatürk. Naast deze standbeelden kunnen bezoekers ook persoonlijke kleding en dinersets zien die toebehoorden aan deze historische figuren. Deze tentoonstellingen geven een kijkje in het persoonlijke leven van deze invloedrijke figuren en het tijdperk waarin ze leefden.
Het Hünkâr Köşkü werd in 2003 omgebouwd tot een museum en opengesteld voor bezoekers onder de naam Hünkâr Köşkü Museum. Sindsdien is het een populaire bestemming voor zowel toeristen als locals, en biedt het een uniek inzicht in de geschiedenis van het Ottomaanse Rijk en het leven van Mustafa Kemal Atatürk.
Geschiedenis & Antropologie Historisch huis Persoon & Kunstenaar
Mollaarap, 4. Vakıf Sk. NO:1/2, Yıldırım
Er zijn geen tentoonstellingen in Hünkâr Köşkü gevonden.
Er is 1 beoordeling van Hünkâr Köşkü.
Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.
Ontdek musea in de buurt van Hünkâr Köşkü in of in de omgeving van Yıldırım.