Museum De Wieger is gevestigd in het voormalige woonhuis, dokterspraktijk en schildersatelier van de schilderende huisarts Hendrik Wiegersma. De collectie bestaat voornamelijk uit kunst van Wiegersma zelf. Daarnaast toont het werk van andere kunstenaars uit de periode 1900 tot 1940, waaronder Charley Toorop en Isaac Israëls. Ook worden er regelmatig exposities georganiseerd met aandacht voor hedendaagse kunstenaars uit Brabant.
Kunst & Design Moderne kunst Persoon & Kunstenaar Hedendaagse kunst Historisch huis Lokaal Muziek Planten
#15 Kunst & Design in Noord-Brabant #8 Hedendaagse kunstmusea in Noord-Brabant #7 Historische huizen in Noord-Brabant #15 Lokale musea in Noord-Brabant #9 Moderne kunstmusea in Noord-Brabant #1 Muziekmusea in Noord-Brabant #5 Persoons- & kunstenaarsmusea in Noord-Brabant #3 Plantenmusea in Noord-Brabant #130 Kunst & Design in Nederland #54 Hedendaagse kunstmusea in Nederland #74 Historische huizen in Nederland #103 Lokale musea in Nederland #61 Moderne kunstmusea in Nederland #8 Muziekmusea in Nederland #29 Persoons- & kunstenaarsmusea in Nederland #28 Plantenmusea in Nederland
Maandag | Gesloten |
Dinsdag | 12:00 – 17:00 |
Woensdag | 12:00 – 17:00 |
Donderdag | 12:00 – 17:00 |
Vrijdag | 12:00 – 17:00 |
Zaterdag | 12:00 – 17:00 |
Zondag | 12:00 – 17:00 |
Let op: openingstijden kunnen afwijken tijdens feestdagen. Kijk voor actuele openingstijden op www.dewieger.nl
0 – 12 | Gratis |
13+ | € 10,50 |
Museumkaart | Gratis |
CJP-pas | € 5,00 |
ICOM | Gratis |
Per 1 januari 2025 | € 10,50 |
Studenten | € 5,00 |
Vrienden van De Wieger | Gratis |
Oude Liesselseweg 29, Deurne
15 feb 2025 – 25 mei 2025
19 jan 2025 – 15 jun 2025
7 dec 2024 – 25 mei 2025
17 aug 2024 – 1 dec 2024
25 mei 2024 – 1 dec 2024
25 mei 2024 – 12 jan 2025
26 nov 2023 – 19 mei 2024
26 nov 2023 – 1 apr 2024
26 nov 2023 – 26 mei 2024
Er is 1 beoordeling van De Wieger Deurne.
De Wieger Deurne, gelegen in Deurne, Nederland, is een klein maar interessant museum gehuisvest in de voormalige woning van kunstenaar Hendrik Wiegersma. Het museum toont een collectie 20e-eeuwse kunst, met een focus op het Nederlands expressionisme en werken van Wiegersma zelf. Bezoekers waarderen het goed bewaarde Art Deco interieur van het gebouw, wat bijdraagt aan de algehele ervaring. De tentoonstellingen van het museum wisselen regelmatig, met een mix van permanente collectiepresentaties en tijdelijke tentoonstellingen met zowel lokale als internationale kunstenaars. Hoewel sommige bezoekers de omvang van het museum beperkt vinden, genieten anderen van de intieme sfeer en de mogelijkheid om de kunst in een meer gerichte omgeving te verkennen. De tuin rondom het museum wordt vaak genoemd als een aangename toevoeging aan het bezoek, en biedt een rustige plek om over de kunstwerken na te denken. Sommige recensenten merken op dat de informatie over de tentoonstellingen uitgebreider zou kunnen zijn, vooral voor niet-Dutch sprekenden. Het personeel wordt over het algemeen beschreven als vriendelijk en deskundig, wat de bezoekerservaring ten goede komt. Over het algemeen biedt De Wieger Deurne een mooi inkijkje in de Nederlandse kunstgeschiedenis en het leven van Hendrik Wiegersma, waardoor het een waardevolle stop is voor kunstliefhebbers die de omgeving bezoeken.
Ik breek graag een lans voor de kleinere musea. Bijvoorbeeld voor De Wieger in Deurne. Een topper onder de ‘kleintjes’. De Wi.eger is het voormalige woonhuis/dokterspraktijk van de legendarische dokter Hendrik Wiegersma. Deze dorpsdokter was de inspriratiebron voor Anton Coolens ‘Dorp aan de rivier’ alsmede Toom Kortooms’ boek ‘Help de dokter verzuipt’. Wiegersma liet het pand in 1922 bouwen en naast zijn praktijk bevat het ook een atelier. Wiegersma was namelijk een begenadigd schilder die o.a. Zadkine en Otto Van Rees tot zijn intimi rekende. Het museum laat het werk van Wiegersma zien en vertelt het verhaal van zijn opmerkelijke praktijd in Deurne. Het Deurne dat ook model staat in het lied ‘Het dorp’ dat zoon Friso Wiegersma schreef en door Wim Sonneveld onnavolgbaar is vertolkt.
De wisselexpositie toonde werk van de Belgische schilder Hans Bayens (1924-2003), een late impressionist. Die stijl was al op zijn retour toen Bayens deze nog omarmde. Dat deed hij overigens op innemende wijze. Tafereeltjes uit het dagelijkse leven gaf hij een podium. Behalve schilder kon hij buitengewoon goed figuratief beeldhouwen. Ook hier gaf hij een podium aan ogenschijnlijk eenvoudige onderwerpen als een vader en kind op de fiets, moeder die kind afdroogt op het strand of vrienden aan de bar. Juist die dagelijkse bezigheden zorgden ervoor dat hij geliefd was bij het grote publiek. Een vernieuwer was hij niet, maar niet iedere kunstenaar hoeft vernieuwend te zijn. Zijn werk is heel aangenaam, bijna contemplatief, dat oproepen is óók een gave.
Bezocht op 3 sep 2024
Ontdek musea in de buurt van De Wieger Deurne in of in de omgeving van Deurne.