Vanaf de oprichting in 2001 tot eind 2013 was de Fondation pour l'art contemporain Salomon gevestigd in het Château d'Arenthon in Alex, vlakbij Annecy in Haute-Savoie. Het Château d'Arenthon, dat dateert uit de 13e eeuw, is een van de vroegste voorbeelden van renaissance-architectuur in Haute-Savoie. De zichtbare delen van het kasteel komen van wijzigingen die in de 16e eeuw zijn aangebracht. Het kasteel, gelegen aan de voet van de Dent du Cruet en de Dents de Lanfon, kijkt uit over de Fier-vallei en biedt een uitzonderlijk panorama op de Parmelan-bergruggen en de Tête à Turpin.
In januari 2014 verhuisde de Fondation pour l'art contemporain Salomon naar La FabriC in Annecy om nieuwe activiteiten te ontwikkelen en dichter bij het publiek te komen. De nieuwe locatie van de stichting stelde haar in staat haar aanbod uit te breiden, met onder andere tentoonstellingen, ontmoetingen, conferenties, artistieke reizen en initiatieven om jongeren kennis te laten maken met hedendaagse kunst.
Naast haar tentoonstellingsruimtes beschikt de Fondation pour l'art contemporain Salomon ook over een theesalon en een bibliotheek voor hedendaagse kunst die open zijn voor het publiek. De bibliotheek, die meer dan 1.500 werken bevat, stelt bezoekers in staat hun bezoek aan te vullen door tentoonstellingscatalogi, monografische, thematische of historische werken over hedendaagse kunst te raadplegen, evenals het laatste nieuws uit de gespecialiseerde pers.
Kunst & Design
Avenue de Loverchy 34, Alex
Er zijn geen tentoonstellingen in Fondation pour l'Art Contemporain gevonden.
Er is 1 beoordeling van Fondation pour l'Art Contemporain.
Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.
Ontdek musea in de buurt van Fondation pour l'Art Contemporain in of in de omgeving van Alex.