Museum Schokland en de collectie

Museum Schokland
Bron

Museum Schokland is gevestigd in een aantal gebouwen rond een klein historisch kerkje. In het museum wordt de historie van het voormalige eiland zichtbaar gemaakt. De houten gebouwen zijn kenmerkend voor het oude Zuiderzeegebied. De collectie is veelzijdig en bestaat onder meer uit gesteenten en fossielen die een beeld geven van de ontstaansgeschiedenis van het gebied. Ook zijn er grote zwerfkeien die herinneren aan de ijstijd.

Natuur & Natuurlijke historie Natuur & Natuurlijke historie Lokaal Geologie

Museum Schokland
Middelbuurt 3
8319 AB Schokland

Bezoekersinformatie Museum Schokland

Openingstijden

Maandag
11:00 – 17:00
Dinsdag
11:00 – 17:00
Woensdag
11:00 – 17:00
Donderdag
11:00 – 17:00
Vrijdag
11:00 – 17:00
Zaterdag
11:00 – 17:00
Zondag
11:00 – 17:00

Toegangsprijzen

0 – 5Gratis
6 – 11€ 6,00
Volwassenen€ 9,50
CJP€ 6,00
Family (2 adults / 2 child)€ 25,00
Friends of SchoklandGratis
Museum cardGratis
Vriendenloterij VIP cardGratis

Faciliteiten

Rolstoel­toegankelijk
Museum­winkel
Parkeer­plaats
Koffie
Creditcard
Restaurant

Locatie & Kaart

Middelbuurt 3, Schokland

Ontdek alle musea in Schokland

Recensies van Museum Schokland

Er zijn 2 beoordelingen van Museum Schokland.

  • Apollo's Insights AI-Generated

    Museum Schokland biedt bezoekers een inzichtelijke blik in de geschiedenis van Schokland, een voormalig eiland in de Zuiderzee dat nu deel uitmaakt van het vasteland. Het museum presenteert de geologische, archeologische en culturele geschiedenis van het gebied door middel van diverse tentoonstellingen en artefacten. Bezoekers waarderen de goed georganiseerde displays die de strijd van de inwoners tegen de zee en de uiteindelijke evacuatie van het eiland in 1859 belichten. Het buitenterrein, inclusief de vuurtoren en de gereconstrueerde terpwoningen, biedt een tastbare verbinding met het verleden. Sommige bezoekers merken echter op dat de verstrekte informatie uitgebreider zou kunnen zijn, vooral voor niet-Nederlandstaligen. De ligging van het museum in een UNESCO World Heritage site draagt bij aan de aantrekkingskracht, maar sommigen vinden de afgelegen locatie moeilijk bereikbaar zonder auto. Al met al biedt Museum Schokland een solide educatieve ervaring over een uniek stukje Nederlandse geschiedenis, hoewel het wellicht niet alle internationale bezoekers in gelijke mate bedient.

    Lees meer…

  • A
    Anka • 24 sep 2025

    We hebben hier een fam.dag gehad. Top verzorgd in het restaurant! Met name Shanna heeft onze dag super leuk en goed begeleidt! Het eten was heerlijk en meer dan genoeg. We komen vast en zeker nog een keer terug.

    Bezocht op 20 sep 2025

  • Geaggregeerde beoordeling

    Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.

Schrijf een recensie

Jouw recensie helpt anderen meer te weten te komen over goede en minder goede musea. Heb je Museum Schokland bezocht? Schrijf dan hieronder je recensie! Lees voor het schrijven eerst de inhoudsrichtlijnen door.