Engelsbergs oljefabrik, gelegen op het eiland Barrön, vaak aangeduid als Oljeön of het Olie-eiland, is een van de oudste bewaarde raffinaderijen ter wereld. Gelegen in het Åmänningen-meer nabij de stad Ängelsberg, biedt deze historische site een unieke blik op de vroege dagen van de petroleumindustrie.
De oorspronkelijke raffinaderij werd in de jaren 1860 gebouwd door Pehr August Ålund, ten noorden van de smederijen van Engelsberg. Het werd echter vernietigd door een brand. In 1875 werd om veiligheidsredenen de nieuwe raffinaderij gebouwd op een eiland voor Ängelsberg. Deze historische gebeurtenis draagt bij aan het unieke verhaal van de site.
Vandaag de dag is de Engelsbergs oljefabrik een toeristische site en maakt deel uit van het Bergslagen Ecomuseum. Bezoekers kunnen de historische raffinaderij verkennen en meer te weten komen over de belangrijke rol ervan in de vroege petroleumindustrie.
Wetenschap & Technologie Geschiedenis & Antropologie Industrieel erfgoed
Er zijn geen tentoonstellingen in Oljeön gevonden.
Er is 1 beoordeling van Oljeön.
Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.