Het Gemeentelijk Ziekenhuis van Játiva heeft een rijke geschiedenis die teruggaat tot de 13e eeuw. Het werd opgericht door James I van Aragon in 1250, na de herovering van de stad. Tegen de 15e eeuw was het ziekenhuis uit zijn capaciteit gegroeid, wat leidde tot de noodzaak van uitbreiding. Dit werd bereikt door naburige huizen te verwerven, uiteindelijk het hele blok bezettend. De bouw van een nieuw ziekenhuis begon ook in deze periode, zich uitstrekkend tot in de 16e eeuw. Deze historische evolutie van het ziekenhuis biedt toeristen een fascinerend inzicht in het verleden van de stad.
In 2006 werd de kapel van het Gemeentelijk Ziekenhuis gerestaureerd als onderdeel van de viering van de tentoonstelling 'Het Licht van Beelden'. Het volgende jaar werd het herbestemd om te dienen als bezoekersontvangstcentrum. Deze restauratie heeft de historische integriteit van de kapel behouden terwijl het is aangepast voor modern gebruik. Toeristen die het ziekenhuis bezoeken, kunnen de mix van geschiedenis en functionaliteit in deze ruimte waarderen.
Het architectonische ontwerp van het Gemeentelijk Ziekenhuis is een unieke mix van gotische en vroege renaissancestijlen, die de verschillende fasen van de bouw weerspiegelen. Het complex is gestructureerd rond een binnenplaats, met de hoofdgevel als kenmerkend element. Deze gevel is georganiseerd in twee verschillende stijlen, die de fusie van late gotiek en vroege renaissance-architectuur laten zien. Het ziekenhuis heeft een trapeziumvormige indeling, met de ingang van de gotische kapel aan de rechteronderkant. De ingang van de kapel is versierd met een deuropening met latei en een halfrond timpaan, bekroond met een conopiale boog versierd met figuren van engelmuzikanten die de Maagd en het Kind begeleiden in een nis erboven.
Geschiedenis & Antropologie Historisch huis Religie Religieus gebouw Middeleeuwse kunst & Vroegrenaissance kunst Renaissancekunst & Vroegmoderne kunst
#87 Geschiedenis & Antropologie in Valencia #31 Historische huizen in Valencia #10 Musea voor middeleeuwse & vroeg-Renaissance kunst in Valencia #23 Religiemusea in Valencia #8 Religieuze gebouwen in Valencia #8 Renaissance & vroegmoderne kunstmusea in Valencia #114 Musea voor middeleeuwse & vroeg-Renaissance kunst in Spanje #193 Religiemusea in Spanje #118 Religieuze gebouwen in Spanje #92 Renaissance & vroegmoderne kunstmusea in Spanje
Plaça de la Seu, Játiva
Er zijn geen tentoonstellingen in Royal Hospital gevonden.
Er zijn nog geen beoordelingen van Royal Hospital 😢
Ontdek musea in de buurt van Royal Hospital in of in de omgeving van Játiva.