Dit museum is tijdelijk gesloten.
De Wilhelm Bauer werd aan het einde van de Tweede Wereldoorlog tot zinken gebracht, zonder ooit op patrouille te zijn geweest. In 1957 werd het van de zeebodem bij Flensburg Firth gehaald, opgeknapt en in 1960 opnieuw in gebruik genomen door de West-Duitse Bundesmarine. Deze unieke geschiedenis draagt bij aan de intrige en aantrekkingskracht van de onderzeeër voor bezoekers.
De Wilhelm Bauer werd in 1983 volledig uit dienst genomen en is het enige drijvende voorbeeld van een Type XXI U-boot. Het is aangepast om eruit te zien in zijn oorlogsconfiguratie en wordt nu tentoongesteld in het Duitse Maritieme Museum in Bremerhaven, Duitsland. Dit maakt het een unieke attractie voor mensen die geïnteresseerd zijn in maritieme geschiedenis en de Tweede Wereldoorlog.
Na de overdracht naar de Seebeck-werf in augustus 1983, werd de Wilhelm Bauer hersteld naar zijn oorspronkelijke configuratie uit de Tweede Wereldoorlog. Het opende als museumschip in Bremerhaven op 27 april 1984 en wordt nu gesponsord door de Wilhelm Bauer Technology Museum vereniging. Deze restauratie stelt bezoekers in staat om de onderzeeër te ervaren zoals hij er tijdens de oorlog uit zou hebben gezien.
Wetenschap & Technologie Geschiedenis & Antropologie Maritiem Oorlog Industrieel erfgoed
#2 Geschiedenis & Antropologie in Bremerhaven #130 Geschiedenis & Antropologie in Duitsland #41 Wetenschap & Technologie in Duitsland #30 Industrieel erfgoedmusea in Duitsland #12 Maritieme musea in Duitsland #20 Oorlogsmusea in Duitsland #137 Wetenschap & Technologie in Europa #88 Industrieel erfgoedmusea in Europa #41 Maritieme musea in Europa #85 Oorlogsmusea in Europa
Maandag | 10:00 – 18:00 |
Dinsdag | 10:00 – 18:00 |
Woensdag | 10:00 – 18:00 |
Donderdag | 10:00 – 18:00 |
Vrijdag | 10:00 – 18:00 |
Zaterdag | 10:00 – 18:00 |
Zondag | 10:00 – 18:00 |
Van-Ronzelen-Straße 1, Bremerhaven
Er zijn geen tentoonstellingen in Wilhelm Bauer (schip, 1945) gevonden.
Er is 1 beoordeling van Wilhelm Bauer (schip, 1945).
De Duitse onderzeeër Wilhelm Bauer, gelegen in Bremerhaven, Duitsland, biedt bezoekers een blik in de maritieme geschiedenis. Deze uit dienst genomen U-boot, die nu dienst doet als museumschip, biedt een authentieke en educatieve ervaring.
Bezoekers waarderen de mogelijkheid om het interieur van de onderzeeër te verkennen en inzicht te krijgen in de krappe leefomstandigheden van de bemanning. De goed bewaarde staat van het schip zorgt voor een realistisch begrip van de onderzeese operaties tijdens zijn actieve dienst.
Het museum biedt informatieve displays en exposities die de geschiedenis en de technische aspecten van de onderzeeër uitleggen. Veel bezoekers vinden de audiogids nuttig om hun begrip van het schip en de historische context ervan te vergroten.
Sommige bezoekers merken echter op dat de ruimte binnenin erg beperkt is, wat ongemakkelijk kan zijn voor claustrofobische personen of mensen met mobiliteitsproblemen. Daarnaast vermelden enkele recensenten dat sommige informatie alleen in het Duits beschikbaar is, wat een nadeel kan zijn voor internationale bezoekers.
Over het algemeen wordt de Duitse onderzeeër Wilhelm Bauer over het algemeen goed ontvangen door bezoekers die geïnteresseerd zijn in maritieme geschiedenis en technologie. Het biedt een tastbare verbinding met het verleden en biedt een uniek perspectief op de onderzeese oorlogvoering.
Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.
Ontdek musea in de buurt van Wilhelm Bauer (schip, 1945) in of in de omgeving van Bremerhaven.