Bron
29 mrt 2025 – 26 okt 2025

Tentoonstelling 'Alle hens aan dek' in Zuiderzeemuseum

 
Koop je ticket(s) direct online!
 

Vanaf 29 maart 2025 is er in de Marker haven van het Zuiderzeemuseum nog meer te zien en beleven! Van oudsher is de haven dé plek waar het allemaal gebeurde: schepen voeren af en aan en goederen werden gelost of geladen. Check je visserstalent door verschillende vissoorten aan de juiste netten te hangen of oefen de techniek van het breeuwen: het waterdicht maken van schepen. Kinderen vermaken zich in het ruim van de hektjalk, kunnen zelf de zeilen hijsen en natuurlijk een klompbootje maken.

Beleef de wereld van de binnenvaart
In de Marker haven is hektjalk De vier gebroeders – het grootste schip van het museum – net binnengevaren met een lading aardappels. Het is 1920 en schippersvrouw Willempje van de Breevaart vertelt je graag alles over het leven aan boord van dit vrachtschip. In het ruim duik je op een bijzondere manier verder in de wereld van de schipper, enkele van de kinderen én de knecht, terwijl zij hun taken uitvoeren.

Naast de hektjalk is er nog een ander bijzonder schip te vinden in de Marker haven. De TX11 is één van de twee nog varende blazers in de hele wereld. Stap aan boord en stel de schipper vragen over van dit indrukwekkende houten vissersschip.

Vrouwen in de haven
Haven- en vissersverhalen gaan vaak over mannen; de vrouwen, die óók hun deel in de werkzaamheden verrichtten, bleven lang onderbelicht. Toch waren zij net zo belangrijk; sommige vrouwen bezaten zelfs een eigen scheepswerf! In de Marker haven krijgen vrouwen van toen én nu een podium voor hun verhalen, bijvoorbeeld via verhalenbankjes.

Meer informatie

Zuiderzeemuseum