Tentoonstelling 'De verloren tijd' in Koppelkerk - vrijplaats voor kunst & cultuur
Van 28 augustus tot en met 11 oktober 2026 presenteren kunstenaars Marina Ruempol (fotografie) en Bert Taken (tekenen/schilderen) in de bovenzaal van de Koppelkerk in Bredevoort de expositie ‘De verloren Tijd’. De tentoonstelling is een zoektocht naar een plek in de wereld, zowel in het heden als in het verleden.
Samenwerkingsproject
De kunstenaars Marina Ruempol (fotografie) en Bert Taken (tekenen/schilderen) spelen allebei een hoofdrol in hun eigen werk. De relatie tot plaats en tijd in de natuurlijke en sociale omgeving is voor beiden een bron van inspiratie. Door middel van geënsceneerde of herinnerde situaties proberen ze de beleving van eenzaamheid en onzekerheid, vervreemding en verbondenheid vast te leggen in de vorm van foto's, tekeningen en schilderijen.
In dit samenwerkingsproject willen Marina en Bert niet alleen hun persoonlijke zoektocht tonen, maar ook onderzoeken hoe hun gevonden zelfbeeld zich tot de ander verhoudt.
De kunstenaars
Marina Ruempol (fotografie)
In het werk van fotograaf Marina is zijzelf te zien in haar kenmerkende rood met witte stippen jurk en rode puntschoenen. Met deze terugkerende elementen creëert zij een wereld waarin werkelijkheid en verbeelding samenkomen. Door zichzelf steeds opnieuw in haar foto's op te voeren, speelt zij met verschillende rollen en perspectieven. Haar foto’s zijn vervreemdend en poëtisch, en onderzoeken thema’s als vrouwelijkheid, sensualiteit en identiteit. Door haar zorgvuldig geënsceneerde beelden creëert zij een surrealistische sfeer, waarin zij de kijker uitnodigt om stil te staan bij vrijheid, verandering en de zoektocht naar jezelf.
* Opleiding Kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen.
* Lid van het kunstenaarscollectief Platform Deventer Kunstenaars.
* Curator bij Film en Theater MIMIK.
Bert Taken (schilderen, tekenen)
Kenmerkend voor het figuratieve werk van Bert Taken is het verwerken van herinneringen en beelden uit het verleden. Hij plaatst die oude beelden in een nieuwe context om het verleden te onderzoeken en omdat hij het heden en zichzelf wil begrijpen. Het zijn vaak onverdorven, argeloze jonge mensen in een exotische, onaangetaste natuur. Met losse penseelstreken tekent hij de figuren op de drempel van een onzekere toekomst in een grote open wereld. Het is zijn persoonlijke zoektocht naar identiteit en verbondenheid.
* Lid Kunstenaars Collectief Breekijzer
* Lid Kunstenaarsgenootschap De Ploegh Amersfoort


