De Cité de l'économie et de la monnaie, ook bekend als Citéco, is een museum in Parijs, Frankrijk. Het is gewijd aan de economie en werd ingehuldigd op 15 mei 2019. Het museum opende zijn deuren voor het publiek op 14 juni 2019, en biedt een unieke kans om op een boeiende en interactieve manier over de economie te leren.
Het Citéco museum is gevestigd in het Hotel Gaillard, een historisch gebouw in Parijs. Het museum werd gefinancierd door de Bank van Frankrijk, wat hun toewijding aan het bevorderen van economisch onderwijs en begrip toont. De locatie zelf, het Hotel Gaillard, voegt een vleugje geschiedenis en architecturale schoonheid toe aan de museumervaring.
Citéco is gehuisvest in het Hotel Gaillard, een neo-gotisch herenhuis ontworpen door architect Jules Février. Het herenhuis werd in opdracht van Emile Gaillard, een bankier uit Grenoble en een amateurverzamelaar van kunst uit de Middeleeuwen en de Renaissance. Dit voegt een laag van historische en artistieke betekenis toe aan het museum, waardoor het niet alleen een plaats van leren is, maar ook een site van architectonisch en historisch belang.
| Maandag | 14:00 – 18:00 |
| Dinsdag | 14:00 – 18:00 |
| Woensdag | 14:00 – 18:00 |
| Donderdag | 14:00 – 18:00 |
| Vrijdag | 14:00 – 18:00 |
| Zaterdag | 14:00 – 19:00 |
| Zondag | 14:00 – 18:00 |
1 Place du Général Catroux, Parijs
Er zijn geen tentoonstellingen in Citéco - Cité de l'Économie gevonden.
Er is 1 beoordeling van Citéco - Cité de l'Économie.
Citéco - Cité de l'Économie in Parijs, Frankrijk, biedt bezoekers een interactieve en educatieve ervaring gericht op economie en financiën. Het museum is gevestigd in het prachtige neo-renaissance Hôtel Gaillard, wat een uniek architecturaal element toevoegt aan het bezoek. Veel bezoekers waarderen de inspanningen van het museum om complexe economische concepten toegankelijk te maken door middel van interactieve tentoonstellingen, spellen en multimedia presentaties.
Het museum behandelt een breed scala aan onderwerpen, van de geschiedenis van geld tot actuele economische vraagstukken, wat zowel volwassenen als jongere bezoekers aanspreekt. De interactieve aard van de tentoonstellingen wordt vaak geprezen, waardoor bezoekers op een praktische manier met economische principes aan de slag kunnen. Velen vinden deze aanpak nuttig om anders droge of complexe onderwerpen te begrijpen.
Sommige bezoekers merken echter op dat de informatie overweldigend kan zijn, vooral voor degenen zonder economische achtergrond. Een paar recensies vermelden dat niet alle tentoonstellingen Engelse vertalingen hebben, wat een nadeel kan zijn voor internationale bezoekers. Daarnaast zijn sommigen van mening dat bepaalde delen van het museum baat zouden hebben bij meer diepgaande uitleg.
De locatie van het museum en het gebouw zelf worden vaak als positieve aspecten benadrukt. De gerestaureerde interieurs van het Hôtel Gaillard zijn indrukwekkend en voegen waarde toe aan de algehele ervaring.
Hoewel over het algemeen goed ontvangen, vinden sommige bezoekers de toegangsprijs wat hoog, vooral voor een relatief snel bezoek. Het museum is misschien niet voor iedereen aantrekkelijk, vooral niet voor degenen die niet geïnteresseerd zijn in economie of financiën.
Over het algemeen biedt Citéco - Cité de l'Économie een innovatieve benadering van het leren over economie, gehuisvest in een prachtig historisch gebouw. Het wordt over het algemeen beschouwd als een goede optie voor diegenen die geïnteresseerd zijn in economie of op zoek zijn naar een educatieve ervaring buiten de gebaande paden in Parijs.
Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.
Ontdek musea in de buurt van Citéco - Cité de l'Économie in of in de omgeving van Parijs.