Tentoonstelling 'Richard Serra's 'Wassende Bogen' - Doorlopend in beweging' in Museum Boijmans Van Beuningen
Dit najaar staat de zaal aan de straatzijde, bekend als Boijmans’ ‘Serra zaal’, in het teken van de geschiedenis van het kunstwerk ‘Wassende bogen’ van Richard Serra. Het kunstwerk bestaat uit twee gigantische bogen van staal in een lege zaal.
‘Wassende bogen’ is misschien wel een van de meest bekende werken van het museum. Te zien vanaf de straat, niet te missen in het entreegebied. Maar misschien is het ook wel een van de minst begrepen werken. Zeker is dat niemand vermoedt welke geschiedenis en verhalen er achter de markante roestige bogen in de grote zaal aan de straatzijde schuilgaan. Met het programma rondom de Wassende bogen van Richard Serra (San Francisco, 1939) wil Museum Boijmans Van Beuningen een van de meest markante kunstwerken van het museum tot leven brengen, en het publiek inzicht geven in wat normaal verborgen blijft.
De multimediale presentatie gaat in op de geschiedenis van het werk en op de manier waarop kunstwerken over tijd veranderen. De presentatie maakt deel uit van een uitgebreid programma rond Richard Serra dat onder meer een symposium en een filmprogramma omvat.