Literatuurmuseum Het Letterenhuis bewaart het literaire erfgoed en stelt het beschikbaar voor wetenschappelijk onderzoek. Het museum brengt een hedendaags verhaal over twee eeuwen Vlaamse literatuur, in drie periodes: de 19e eeuw, het interbellum en de periode na 1950. Onder meer komen Conscience en Buysse, Gezelle en Van de Woestijne, Van Ostaijen, Streuvels en Elsschot, Boon, Claus, Michiels en Lanoye voorbij. Onder meer toont het museum handschriften, brieven, portretten, foto’s en boekbanden.
Geschiedenis & Antropologie Gespecialiseerd & Alternatief Divers Taal- en letterkunde Persoon & Kunstenaar
Maandag | Gesloten |
Dinsdag | 9:30 – 16:30 |
Woensdag | 9:30 – 16:30 |
Donderdag | 9:30 – 16:30 |
Vrijdag | 9:30 – 16:30 |
Zaterdag | Gesloten |
Zondag | Gesloten |
Tijdens tentoonstellingen kunnen er meerdere openingstijden toegevoegd worden. Kijk voor de juiste informatie op www.letterenhuis.be
0 – 11 | Gratis |
12 – 25 | € 3,00 |
65 – 100 | € 3,00 |
Antwerp City Card | Gratis |
museumPASSmusées | Geldig |
Normaal tarief | € 5,00 |
Minderbroedersstraat 22, Antwerpen
Er is 1 beoordeling van Letterenhuis.
Het Letterenhuis in Antwerpen, België, is een literair museum dat bezoekers een diepgaande blik biedt op de Vlaamse literatuur en haar geschiedenis. Het museum herbergt een uitgebreide collectie manuscripten, brieven en persoonlijke bezittingen van bekende Vlaamse auteurs. Bezoekers waarderen de goed georganiseerde tentoonstellingen die de evolutie van de Vlaamse literatuur door de tijd heen laten zien. De architectuur van het museum, een mix van een historisch gebouw met moderne elementen, draagt bij aan de aantrekkingskracht. Veel recensenten benadrukken de interactieve displays en multimediapresentaties die de inhoud toegankelijk maken voor een breder publiek. De tijdelijke tentoonstellingen worden vaak geprezen om hun creativiteit en relevantie. Sommige bezoekers merken echter op dat het museum wellicht boeiender is voor degenen met een eerdere interesse in literatuur of met een goede beheersing van het Nederlands, omdat niet alle materialen in andere talen zijn vertaald. Het personeel wordt over het algemeen omschreven als deskundig en behulpzaam. Hoewel het museum misschien niet op de 'must-see'-lijst van elke toerist staat, wordt het hoog aangeschreven door liefhebbers van literatuur en mensen die geïnteresseerd zijn in de Vlaamse cultuur. Sommige bezoekers suggereren dat meer zitgelegenheid de ervaring zou kunnen verbeteren, vooral voor degenen die meer tijd willen besteden aan het gedetailleerd bekijken van de tentoonstellingen.
Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.
Ontdek musea in de buurt van Letterenhuis in of in de omgeving van Antwerpen.