Het MAS of Museum aan de Stroom is gevestigd in een stapelhuis met een spiraaltoren van 62 meter hoog die een mooi panorama biedt op Antwerpen. Het museum brengt kunst en erfgoed over de stad, de stroom, de haven en de wereld samen. Het MAS verenigt de volgende diverse collecties: het voormalig Etnografisch Museum, het voormalig Nationaal Scheepvaartmuseum, het voormalig Volkskundemuseum, een deel van de collectie van het Vleeshuis, een collectie museale havenkranen en de collectie precolumbiaanse kunst Paul en Dora Janssen-Arts.
Geschiedenis & Antropologie Kunst & Design Lokaal Divers Maritiem Religie
#1 Kunst & Design in België #3 Geschiedenis & Antropologie in België #1 Lokale musea in België #1 Maritieme musea in België #1 Religiemusea in België #1 Kunst & Design in Antwerpen #1 Geschiedenis & Antropologie in Antwerpen #1 Lokale musea in Antwerpen #1 Maritieme musea in Antwerpen #1 Religiemusea in Antwerpen #6 Lokale musea in Europa #32 Maritieme musea in Europa #127 Religiemusea in Europa
Hanzestedenplaats 1, Antwerpen
Vaste tentoonstelling
19 jun 2020 – 8 nov 2020
17 okt 2019 – 19 apr 2020
6 apr 2019 – 18 aug 2019
18 okt 2018 – 20 jan 2019
1 jun 2018 – 2 sep 2018
20 apr 2018 – 1 okt 2018
18 okt 2017 – 14 jan 2018
19 mei 2017 – 20 aug 2017
Er zijn 4 beoordelingen van Museum Aan de Stroom.
Het Museum Aan de Stroom (MAS) in Antwerpen, België, is een opmerkelijke culturele instelling die bezoekers een uitgebreide blik biedt op de geschiedenis van de stad en haar verbinding met de wereld. De opvallende architectuur van het museum, met zijn kenmerkende rode zandsteen en gebogen glazen ontwerp, is een iconisch onderdeel geworden van de skyline van Antwerpen.
Binnenin presenteert het MAS een divers aanbod aan tentoonstellingen, verspreid over meerdere verdiepingen, die elk focussen op verschillende aspecten van het verleden en heden van Antwerpen. Het museum toont op effectieve wijze het maritieme erfgoed van de stad, haar rol in de wereldhandel en haar culturele diversiteit. Veel bezoekers waarderen de interactieve displays en de manier waarop informatie wordt gepresenteerd, waardoor complexe historische onderwerpen toegankelijk worden voor een breed publiek.
Een van de hoogtepunten die vaak door bezoekers wordt genoemd, is het panoramische uitzicht op Antwerpen vanaf het dak, dat een adembenemend 360-graden uitzicht biedt op de stad en de haven. Deze functie alleen al wordt vaak genoemd als de moeite van het bezoek waard.
Sommige bezoekers vinden de indeling van het museum echter een beetje verwarrend, waarbij de spiraalvormige structuur het soms lastig maakt om tussen tentoonstellingen te navigeren. Daarnaast vermelden enkele recensenten dat de hoeveelheid informatie overweldigend kan zijn en dat het moeilijk kan zijn om alles in één bezoek te bekijken.
De tijdelijke tentoonstellingen van het museum krijgen gemengde recensies, waarbij sommige worden geprezen om hun creativiteit en andere worden bekritiseerd omdat ze niet aan de verwachtingen voldoen. Het museumcafé en de cadeauwinkel worden over het algemeen goed beoordeeld, hoewel sommigen ze een beetje prijzig vinden.
De toegankelijkheid is goed, met liften beschikbaar, maar sommige bezoekers merken op dat het lopen tussen de tentoonstellingen vermoeiend kan zijn voor mensen met mobiliteitsproblemen.
Over het algemeen biedt het Museum Aan de Stroom een rijke, informatieve ervaring die waardevolle inzichten biedt in de geschiedenis en cultuur van Antwerpen. Hoewel het enkele kleine nadelen heeft, blijft het een belangrijke attractie voor zowel toeristen als inwoners die geïnteresseerd zijn in het verdiepen in het verleden van de stad en haar plaats in de wereld.
Het gebouw alleen al is prachtig en bovenop is het uitzicht over Antwerpen adembenemend. De verschillende tentoonstellingen waren ook zeker de moeite waard. Aanrader!
Bezocht op 13 sep 2015
Het MAS is gevestigd in een zeer bijzonder gebouw. Maar niet alleen van buiten is het museum mooi. Op verschillende verdiepingen toont het museum een leuke tentoonstelling met een ander thema. En bovenaan een erg mooi uitzicht!
Een ding is zeker kwantiteit ontbreekt hier niet! Zeer groot, pand met veel objecten. Een misschien net te groot assortiment van teveel onderwerpen. Geen specifiek onderwerp, wat het overigens wel interessant houd. Hier kunt u makkelijk 3 uur rondbrengen.
Deze beoordeling is gebaseerd op de waardering van dit museum op verschillende andere platformen.
Ontdek musea in de buurt van Museum Aan de Stroom in of in de omgeving van Antwerpen.