Het Nationaal Onderwijsmuseum is gevestigd in gebouw De Holland van architect Sybold van Ravesteyn. De collectie van het museum bestaat uit alle onderwijsmiddelen die ooit op scholen in Nederland of haar koloniën zijn gebruikt. Schoolplaten, inktpotten, atlassen, foto’s en films worden er onder andere tentoongesteld. Het museum beheert in totaal ruim 350.000 objecten die gerelateerd zijn aan onderwijs.
Gespecialiseerd & Alternatief Divers
Maandag | Gesloten |
Dinsdag | 10:00 – 17:00 |
Woensdag | 10:00 – 17:00 |
Donderdag | 10:00 – 17:00 |
Vrijdag | 10:00 – 17:00 |
Zaterdag | 10:00 – 17:00 |
Zondag | 11:00 – 17:00 |
Gesloten op Eerste Kerstdag, Nieuwjaarsdag en Koningsdag.
0 – 3 | Gratis |
4 – 12 | € 4,50 |
13 – 18 | € 6,50 |
19+ | € 12,00 |
Museumkaart | Gratis |
Rotterdampas | Gratis |
Groepen vanaf 10 personen | € 8,50 |
ICOM | Gratis |
Studenten | € 8,50 |
Burgemeester de Raadtsingel 97, Dordrecht
Vaste tentoonstelling
Vaste tentoonstelling
24 apr 2020 – 9 mei 2021
15 nov 2019 – 31 aug 2020
23 feb 2019 – 2 jun 2019
29 sep 2018 – 30 nov 2018
21 jun 2018 – 2 sep 2018
1 jun 2018 – 27 jul 2018
24 jun 2017 – 15 mei 2018
Er is 1 beoordeling van Nationaal Onderwijsmuseum.
Het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht biedt bezoekers een boeiende reis door de geschiedenis van het Nederlandse onderwijs. Gelegen in een gerestaureerd 19e-eeuws gebouw, presenteert het museum een uitgebreide collectie van educatieve materialen, klasopstellingen en interactieve tentoonstellingen die variëren van de Middle Ages tot heden.
Bezoekers waarderen over het algemeen de overzichtelijke presentaties van het museum en de nostalgische sfeer die ze creëren. Velen betrappen zichzelf erop dat ze herinneringen ophalen aan hun eigen schooltijd terwijl ze oude schoolboeken, schrijfmaterialen en schoolmeubilair bekijken. Het museum slaagt er uitstekend in om de evolutie van lesmethoden en onderwijsfilosofieën door de tijd heen te laten zien.
Een van de hoogtepunten die vaak genoemd worden, zijn de nagebouwde klaslokalen uit verschillende tijdperken, waardoor bezoekers kunnen ervaren hoe het was om een student te zijn in verschillende perioden van de Nederlandse geschiedenis. Deze meeslepende tentoonstellingen zijn vooral populair bij zowel oudere bezoekers als kinderen.
Het museum krijgt ook lof voor zijn interactieve elementen, die de ervaring boeiender maken voor jongere bezoekers. Veel ouders en leerkrachten vinden het museum leerzaam en vermakelijk voor kinderen, die kunnen deelnemen aan verschillende activiteiten en spelletjes met betrekking tot leren.
Sommige bezoekers merken echter op dat het museum zich voornamelijk richt op de Nederlandse onderwijsgeschiedenis, wat de aantrekkingskracht ervan kan beperken voor internationale toeristen die niet bekend zijn met het Nederlandse onderwijssysteem. Daarnaast vermelden enkele recensenten dat sommige tentoonstellingen baat zouden hebben bij meer Engelse vertalingen om de inhoud toegankelijker te maken voor niet-Nederlandstaligen.
Ondanks deze kleine nadelen wordt het Nationaal Onderwijsmuseum over het algemeen beschouwd als een goed samengestelde, informatieve en nostalgische ervaring. Het biedt waardevolle inzichten in de ontwikkeling van het onderwijs in Nederland en biedt een aangenaam bezoek voor wie geïnteresseerd is in de onderwijsgeschiedenis of op zoek is naar een reis terug in de tijd.
Met de trein is het goed te doen vanuit bijna iedere stad in Nederland , het museum ligt bijna naast het station Dordrecht. Wat ik zo leuk vind aan het museum is dat het lekker overzichtelijk is en lekker relaxed , voor zowel kinderen als jezelf precies genoeg te zien en te doen. De collectie heeft een grote herkenbaarheidsfactor van oh ja dat hadden hebben ook op school en toen ik leerling was en de afwisselende tentoonstellingen zijn creatief opgezet met leuk actieve dingen voor kinderen en volwassenen. Ik zag een tentoonstelling over agenda's (uit alle tijden jaren 50 , 60 , 70, 80 , 90 en nu) en mijn dochter kon zelf een agendablad maken. Het gebouwtje zelf is zooo mooi ,ook een must om te zien als je van architectuur houdt. Daarnaast er is een leuk cafe restaurant bij met hele goede koffie en superlekkere broodjes. Het is gewoon leuk.
Bezocht op 27 nov 2015
Ontdek musea in de buurt van Nationaal Onderwijsmuseum in of in de omgeving van Dordrecht.